Częstochowa. Miejskie dotacje na systemy grzewcze

0
272

Tak jak w poprzednich latach, znowu można starać się o dotacje z budżetu miasta do wymiany systemów grzewczych na bardziej efektywne, ekologiczne źródła ciepła. Wnioski można składać do 28 czerwca w kancelarii Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej.

Na wsparcie finansowe mogą liczyć częstochowianki i częstochowianie, którzy zdecydują się na modernizację systemów grzewczych w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie miasta. Modernizacja ma polegać na zdemontowaniu i zlikwidowaniu źródła ciepła (kotła) opalanego węglem (także typu ekogroszek), miałem, czy koksem oraz zastąpieniu go nowym, bardziej ekologicznym źródłem ciepła.
W przypadku zastąpienia ogrzewania węglowego kotłem gazowym, olejowym, podłączeniem do miejskiej sieci c.o., bądź ogrzewaniem elektrycznym, kwota dotacji wyniesie do 70 proc. kosztów netto zakupu nowego kotła (bez kosztów projektu i montażu) lub podłączenia do sieci c.o. (jednak nie więcej niż 6 tys. zł.) Jeśli nie ma możliwości podłączenia budynku do sieci gazowej lub ciepłowniczej, można otrzymać dofinansowanie do wymiany kotła starego typu na ekologiczny piec na paliwo stałe 5 klasy (np. ekogroszek). Dotacja wyniesie wówczas maksymalnie do 50 proc. kosztów netto zakupu nowego kotła (bez kosztów projektu i montażu, nie więcej niż 4 tys. zł).

Wnioski można składać do 28 czerwca w kancelarii Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13, pok. 3.
Wnioski wraz z regulaminami dostępne są na stronie http://www.czestochowa.pl/page/6199,dotacje.html lub – w wersji papierowej – w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta przy ul. Śląskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here