Brązowy medal dla Klubu Sportowego Musashi z Żarek Letniska

Klub Sportowy Musashi z Żarek Letniska zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Bochni.

Na początku września 2020 roku, po długiej przerwie spowodowanej korona wirusem, odbyły się Mistrzostwa Polski w ju-jitsu ne-waza w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni. Zawody przeprowadzono w kilku  kategoriach wiekowych: U14, U16, U18, U21, senior oraz masters w konkurencjach ne-waza, oraz ne-waza no-gi.

Z powodu SARS-CoV-2 Polski Związek Ju-Jitsu organizował mistrzostwa w rygorze pandemicznym, czyli bez obecności publiczności. Zmaganiom zawodników z uwagą przyglądali się trenerzy kadry narodowej Marcin Dudek i Piotr Bagiński.

Brązowy medal w drugim dniu rywalizacji zdobyła Zosia Maliszewska, zawodniczka z Klubu Sportowego Musashi z Żarek Letniska.

„Niestety pozostali nasi zawodnicy znaleźli się poza strefą medalową. Trzeba przyznać, że turniej stał na wysokim poziomie. W każdej kategorii walczyło po kilkunastu zawodników” – podsumowuje udział zawodników Klubu Sportowego Musashi z Żarek Letniska, Krystian Pakuła, trener młodych zawodników.

W turnieju wzięli udział: Hejduk WiktoriaHejduk AdamKudrys AleksTrefuń PawełTrefuń WojtekKaleta Brajan. Pomimo uplasowania się poza podium dla młodych zawodników był to dobry  sprawdzian przed konkurencją fighting w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 03-04.10.2020 w Mysłowicach.

Wyjazd na turniej zorganizowany został z dotacji Gminy Poraj.