fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaKultura i rozrywka„Akademicka Częstochowa”. Suma dotacji to 116 tys. zł

„Akademicka Częstochowa”. Suma dotacji to 116 tys. zł

Częstochowski samorząd co roku kieruje tego rodzaju wsparcie na konkretne projekty lokalnych uczelni publicznych. Tym razem łączna suma dotacji to 116 tys. zł.

,,Akademicka Częstochowa” realizowana jest w ramach programu ,,Teraz Lepsza Praca”, którego ideą są działania w kierunku zapewnienia mieszkańcom miasta dobrze płatnych miejsc pracy, a także gruntowne przygotowanie lokalnych kadr.

,,Akademicka Częstochowa” realizuje niezbędne dla rozwoju całego regionu działania w obszarze ,,nauka – biznes – samorząd”. Częstochowski samorząd  traktuje uczelnie podobnie jak czyni to w relacjach biznesowych – takie podejście przyczynia się do kształtowania wizerunku miasta przyjaznego inwestorom i przedsiębiorcom. Oni sami też mają już świadomość, że bez ścisłej współpracy ze szkołami średnimi i wyższymi trudno myśleć o rozwoju biznesu.

„Akademicka Częstochowa”. Suma dotacji to 116 tys. zł 1
„Akademicka Częstochowa” (fot. UM Częstochowy)

Tegoroczne dotacje ,,Akademickiej Częstochowy” przyznano 9 maja. Adresowano je do lokalnych uczelni publicznych. Do 20 marca Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza (przypomnijmy: już wkrótce będzie to uniwersytet ,,bezprzymiotnikowy”, a więc przyjęty do grona podobnych, szacownych polskich uczelni) oraz Politechnika Częstochowska mogły składać wnioski o dofinansowanie zadań, które będą miały przełożenie nie tylko na ich rozwój, ale i na dobre samopoczucie kształcących się w nich studentów. Umowy podpisali prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, rektorka UJD prof. Anna Wypych-Gawrońska oraz rektor PCz prof. Norbert Sczygiol.

W tym roku podpisano osiem umów na łączną kwotę 116 tys. złotych. Poza dotacją na promocję rekrutacji, samorządowymi dotacjami zasilono projekty ,,Nowoczesne technologie na rzecz poprawy zdrowia i bezpieczeństwa”, ,,Edukacyjny ogród sensoryczny”, ,,Rowerowa Politechnika”, ,,Częstochowski Uniwersytet Młodego Odkrywcy”, ,,Wirtualną Fabrykę” oraz ,,Fabrykę Pomysłów”. Warto dodać, że miasto rokrocznie wspiera także udział  PCz Rover Team – czyli pracujących wspólnie młodych inżynierów o rozmaitych specjalnościach – w finałach prestiżowego, amerykańskiego konkursu marsjańskich łazików University Rover Challenge.

red., mat. UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -