15 kwietnia – Światowy Dzień Trzeźwości

0
104
fot. UM w Radomsku

Co roku właśnie 15 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Trzeźwości.

Światowa Organizacja Zdrowia apeluje, by chociaż w tym dniu zrezygnować ze spożywania napojów alkoholowych.

Aby uświadomić mieszkańców Radomska jak częstym uzależnieniem jest współcześnie alkoholizm, przestrzec przed skutkami tego nałogu a także zachęcić do abstynencji Miasto Radomsko razem z Komendą Powiatową Policji w Radomsku oraz członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowało akcję profilaktyczną.

Wczoraj na terenie miasta można było spotkać patrol Policji przeprowadzający kontrolę trzeźwości pośród radomszczańskich kierowców oraz rowerzystów. Dla osób, które pozytywnie zdały „test trzeźwości” przygotowano upominki takie jak: jednorazowe alkotesty, oświetlenie rowerowe, saszetki czy uchwyty samochodowe na telefon.

15 kwietnia - Światowy Dzień Trzeźwości 1
fot. UM w Radomsku

Dodatkowo w kilku sklepach na terenie miasta można było spotkać przedstawicieli Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, którzy przypominali klientom o przypadającym w dniu dzisiejszym Światowym Dniu Trzeźwości i rozdawali torby ekologiczne na zakupy z nadrukiem, który nawiązywał do abstynencji.

Akcja ta została miło  odebrana przez Radomszczan, którzy w większości są świadomi istoty problemu, gdyż jak wynika ze statystyk alkoholizm jest jedną z najbardziej popularnych chorób w skali globalnej, więc często problem dotyka najbliższe otoczenie.

K KIK